Pușcaș, gol după gol în Italia

George Pușcaș a reușit să marcheze în al treilea meci consecutiv în Serie B, în victoria obținută de echipa sa Palermo contra celor de la Carpi, scor 4-1.

Tricolorul a contribuit decisiv la victoria echipei sale prin golul marcat în minutul 85, pasa decisivă din minutul 87 și prin prestația sa de pe parcursul întregii partide.

Palermo este pe locul secund, la doar un punct în spatele liderului Brescia.

8 goluri a marcat Pușcaș în cele 24 de jocuri disputate pentru Palermo în acest sezon de Serie B. Pentru Echipa Națională a României a jucat 4 meciuri și a marcat un gol, în meciul cu Lituania din UEFA Nations League. Este convocat pentru dubla cu Suedia și Feroe din preliminariile Euro 2020.

Acum la Națională și apoi ne gândim la meciul următor cu Cosenza. Noi luptăm pentru primul loc.

lun mart. 18 , 2019
Tricolorul a reușit primul său gol în Major League Soccer pentru echipa sa New York City FC, în partida încheiata 2-2 contra celor de la Los Angeles FC. Alexandru Mitriță a driblat doi adversari înainte de a trimite imparabil, deschizând scorul în minutul 39. VIDEO GOL: Jucătorul român este convocat […]