Germania – România 4-2 | Pentru noi sunteți toți EROI

Tricolorii mici nu au mai reușit încă un rezultat mare la Campionatul European U21 din Italia. Naționala lui Rădoi a pierdut semifinala în finalul partidei, după ce a reușit o primă repriză foarte bună.

Au marcat: Amiri (21), Pușcaș (26, penalty), Pușcaș (44), Waldschmidt (51, penalty), Waldschmidt (90), Amiri (90+4)

Germania U21: Nubel – Klostermann, Tah, Baumgartl, Mittelstadt – Neuhaus (L. Nmecha 79), Eggestein (Maier 89), Dahoud (Koch 90+3) – Oztunali, Waldschmidt, Amiri
Rezerve: Muller, Schubert, L. Nmecha, Richter, Eggestein, Anton, Serdar, Uduokhai, Koch, Maier, Lowen
Selecționer: Stefan Kuntz

România U21: I. Radu – Manea, Nedelcearu, Pașcanu, Fl. Ștefan – T. Băluță, Cicâldău (Ciobanu 69) – Man, I. Hagi, A. Ivan (Coman 55)- Pușcaș (Petre 87)
Rezerve: Cabuz, Vlad, Boboc, Coman, Petre, R. Grigore, Dragomir, Ghiță, Nedelcu, Rus, Ciobanu, Olaru

Next Post

Regele Hagi: "Această generaţie ne-a depăşit. Noi n-am jucat niciodată o semifinală, ei au jucat"

joi iun. 27 , 2019
Visul frumos de vară s-a terminat pentru tinerii tricolori. România a pierdut calificarea în finală în finalul meciului cu Germania 2-4, deși a condus la pauză. La finalul partidei, cel mai mare fotbalist român al tuturor timpurilor, Gică Hagi, s-a înclinat în fața unei generații care abia a început sa […]