Amical | CFR Cluj – Sparta Praga 1-0

Campioana României CFR Cluj a câștigat ultimul meci din stagiul de pregătire din Austria, 1-0 împotriva cehilor de la Sparta Praga.

Clujenii au marcat unicul gol al partidei în minutul 87. George Țucudean, intrat pe teren în repriza secundă este cel care a adus victoria ardelenilor.

Primul 11:  Arlauskis, Peteleu, Vinicius, Mureșan, Camora, Djokovic, Culio, Bordeianu, Deac, Costache, Omrani. Rezerve: Vâtcă, Horj, Rus I., Susic, Ispas, Ioniță, Păun, Itu, Mailat, Luis Aurelio, Țucudean.

sâm iun. 29 , 2019
Prima Supercupă din istoria fotbalului românesc s-a disputat pe 20 august 1994, la doar o lună de la cea mai mare performanță a echipei naționale, sfertul de finală de la Cupa Mondială din Statele Unite. Steaua câștigase titlul și se pregătea să intre în premieră pentru o echipă românească în […]