Amical | Rapid – Chiajna 1-0

Rapid a câştigat primul amical al noului sezon, 1-0 împotriva proaspăt retrogradatei din Liga 1, Concordia Chiajna.

Marian Drăghiceanu a marcat singurul gol al vişiniilor în minutul 51, cu un şut puternic, mingea revenindu-i după după o lovitură liberă executată în zid.

Echipa lui Pancu a transferat deja șase jucători, pe George Tudoran (Pandurii), Rareș Lazăr (CS Mioveni), Alexandru Dulca (Luceafărul Oradea), Matias Roskopf (Boca Juniors), Facundo Mallo (Dinamo), Gabriel Dodoi (Pandurii) şi are ca obiectiv promovarea imediată în Liga 1.

sâm iun. 29 , 2019
Campioana României CFR Cluj a câștigat ultimul meci din stagiul de pregătire din Austria, 1-0 împotriva cehilor de la Sparta Praga. Clujenii au marcat unicul gol al partidei în minutul 87. George Țucudean, intrat pe teren în repriza secundă este cel care a adus victoria ardelenilor. Primul 11:  Arlauskis, Peteleu, […]