Supercupa (14) | Spectacol Ţucudean

Supercupa 2012 a fost prima jucată pe Arena Națională. Campioana CFR Cluj a jucat cu Dinamo și a pierdut trofeul după un meci spectaculos.

După ce în primele două reprize scorul a fost egal, 1–1, apoi după prelungiri, 2–2, Dinamo a reușit să își adjudece a doua supercupă din palmares în urma loviturilor de departajare, încheiate cu scorul de 4–2 pentru echipa bucureșteană.

CFR: Stăncioiu – Pinto, Cadu, Maftei, Camora – Deac, Mureșan, Vass, Valente – Sougou, Ronny. Antrenor: Ioan Andone

Dinamo: Bălgrădean – Nica, Luchin, Grigore, Pulhac – Rus, Ba, Mansaly, Alexe – Munteanu, Niculae. Antrenor: Dario Bonetti

sâm iul. 6 , 2019
Supercupa 2013 a fost ultima câștigată de FCSB (pe atunci numită FC Steaua), campioana Ligii 1. A fost o victorie clară împotriva câștigătoarei Cupei, Petrolul Ploiești. Steaua credea la acel moment ca a câștigat a șasea Supercupă a României din palmares prin golurile marcate de Nikolić, Szukala și Pintilii. Record. […]