SEMIFINALA WIMBLEDON 2019| La ce oră și unde vedem semifinala Simona Halep – Elina Svitolina

Simona Halep va încerca astăzi să își depășească cea mai bună performanță la Wimbledon și să se califice în premieră în finala competiției. Azi de la ora 15:00, în direct pe Eurosport 2, Simona va juca contra ucrainiencei Elina Svitolina, numărul 8 WTA.

În sferturi Simona Halep a trecut de chinezoaica Shuai Zhang (50 WTA), cu scorul de 7-6, 6-1.

Simona și-a egalat cea mai bună performanță pe iarba de la Wimbledon, semifinala cu Eugenie Bouchard din 2014. În 2016 și 2017 a pierdut în sferturi, iar anul trecut a pierdut în turul al treilea.

fcro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Next Post

Rapid debutează în turneul de pregătire din Turcia

joi iul. 11 , 2019
FC Rapid își începe seria de meciuri de pregătire din turneul de pregătire pe care îl face la Bolu, Turcia, cu partida amicală contra formației Malatyaspor. Meciul se va disputa de la ora 16:00 pe terenul Vonresort Abant. Yeni Malatyaspor a fost revelația sezonului trecut al Superligii Turciei, terminând pe […]