SURPRIZĂ | Rapid câștigă meciul amical contra locului 5 din Turcia

FC Rapid a reușit să câștige primul meci din turneul de pregătire pe care îl face la Bolu, Turcia, învingând Malatyaspor, cu scorul de 2-0. Golurile au fost marcate de Jorza (minutul 22) și Drăghiceanu (minutul 78).

Yeni Malatyaspor a fost revelația sezonului trecut al Superligii Turciei, terminând pe locul 5, și calificându-se pentru Europa League. Echipa turcă este antrenată de fostul coleg de la Besiktas al lui Daniel Pancu, Sergen Yalçın (37 selecții, 5 goluri pentru naționala Turciei).

Rapid: Drăghia – Voicu, Mallo, Iacob, Oanea, Cârstocea, Lazăr, Jorza, Sefer, Hilistei, Vlada. Antrenor: Daniel Pancu

fcro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Next Post

TRANSFER | Ianis Hagi la campioana Belgiei, Genk

joi iul. 11 , 2019
Ianis Hagi s-a decis unde va juca în sezonul viitor. Mâine dimineață Ianis, 20 de ani, va efectua vizita medicală, după care va semna un contract pe 4-5 sezoane, conform cotidianului belgian La Dernière Heure. Genk este campioana Belgiei și va evolua în sezonul viitor în grupele Champions League. Echipa […]