ASTA DA REVANȘĂ! 3-1 cu Astana. CFR s-a răzbunat și continuă cursa spre Champions League

CFR Cluj continuă cursa spre Champions League. Echipa lui Dan Petrescu a reușit să se califice în turul următor al preliminariilor, după ce a reușit o răsturnare spectaculoasă în meciul cu Astana.

Campioana Kazahstanului a deschis scorul la primul atac, în minutul 4, prin Murtazayev. Echipa lui Dan Petrescu a reușit însă să revină și în minutul 10 a egalat prin Omrani, după o centrare a lui Djokovic. În minutul 25, tot Omrani marchează, cu ajutorul lui Postnikov. Golul calificării a venit în minutul 73, același Omrani aducând fericirea în tabăra vișiniilor.

CFR Cluj: Arlauskis – Camora, Burcă, Vinicius, Susic – Culio, Bordeianu, Djokovic – Omrani, Rondon, Deac. Antrenor: Dan Petrescu

FC Astana : Eric – Beysebekov, Simunovic, Postnikov, Rukavina – Logvinenko – Murtazayev, Sigurjonsson, Maevskiy, Tomasov – Rotariu. Antrenor: Roman Grigorciuk

În turul următor, CFR va juca contra campioanei Israelului, Maccabi Tel Aviv.

fcro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Next Post

ANALIZĂ | Cine sunt campioanele rămase în cursă pentru Champions League

joi iul. 18 , 2019
Au trecut peste 20 de ani de când Champions League nu mai este rezervată doar campioanelor naționale. Începând cu sezonul 1997/1998, UEFA a hotărât să permită și altor echipe din campionatele puternice să participe în cea mai importantă competiție continentală. În noul sezon 2019/2020, doar 15 campioane naționale vor juca […]