1

În această săptămână CFR Cluj, Viitorul, FCSB și CSU Craiova vor disputa turul meciurilor din turul doi preliminar al cupelor europene. Iată programul complet și unde se văd la TV meciurile jucate de echipele noastre.

Champions League, turul 2 preliminar, manșa 1

CFR Cluj – Maccabi Tel Aviv: miercuri 24 iulie, ora 21:00, Digi Sport 1 și Look Plus.

Returul este programat marți 30 iulie, de la ora 20:00 și va fi transmis de aceleași televiziuni.

În cazul în care se va califica CFR Cluj va întâlni câștigătoarea dintre campioana Scoției, Celtic și campioana Estoniei, Nomme Kalju. În cazul în care va fi eliminată de Maccabi, CFR va merge în turul trei preliminar al Europa League unde va avea ca adversară pe învingătoarea din dubla Tre Penne (San Marino) – FK Suduva (Lituania).

Europa League, turul 2 preliminar, manșa tur

Alashkert – FCSB, joi 25 iulie, ora 20:00, PRO TV.

Returul va avea loc pe 1 august, la Giurgiu, de la 21:30, și va fi în direct tot la PRO TV.

În cazul în care se va califica FCSB va juca în turul trei, cu învingătoarea dintre Mlada Boleslav (Cehia) și Ordabasy Shymkent (Kazahstan).

Gent – Viitorul, joi 25 iulie, ora 21:30, NAȚIONAL TV

Returul va avea loc pe 1 august, la Ovidiu, de la ora 18:00. Dacă se califică, echipa lui Hagi va juca cu în turul trei preliminar împotriva învingătoarei dintre AEK Larnaca FC (Cipru) și Levski Sofia (Bulgaria)

Honved Budapesta – Universitatea Craiova, joi 25 iulie, ora 19:55

Partida se va juca la Gyor, și nu este transmisă de nicio televiziune din România. Meciul poate fi însă văzut la televiziunea maghiară M4 Sport aici: https://www.mediaklikk.hu/m4-elo

Returul va avea loc pe 1 august, la Craiova, de la ora 19:15. Dacă va trece de Honved, o va întâlni pe AEK Atena în al treilea tur preliminar

fcro.ro

One thought on “UPDATE | Cine transmite meciurile echipelor românești din turul doi al cupelor europene

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Next Post

VIDEO | „Pușcaș impecabil împotriva lui Buffon” (Gazzetta dello Sport)

mie iul. 24 , 2019
Cel mai citit cotidian de sport din Italia, La Gazzetta dello Sport a apreciat prestația românului George Pușcaș în meciul amical dintre Inter și Juventus, desfășurat în China. După autogolul lui De Ligt din minutul 10 și golul egalizator al lui Ronaldo, din minutul 68, Conte, antrenorul lui Inter, a […]