EUROPA LEAGUE | Craiova nu pierde în Ungaria

Universitatea Craiova a reușit un meci egal, 0-0, cu Honved Budapesta, în partida din turul 2 preliminar al Europa League.

Meciul de la Gyor a avut parte de momente mai puțin plăcute, când Acka (min.18) și Bancu (min.27) au fost loviți violent de adversari. Căpitanul Craiovei a fost cusut pe teren de medicul echipei și prima repriză a fost prelungită cu 8 minute.

Honved: Lefkovits – Uzoma, Batik, Kamber, Lovric, Kukoc – Gazdag, Kesztyus, Bano-Szabo – Moutari, Ngog. Antrenor: Giuseppe Sannino

Craiova: Pigliacelli – Martic, Acka, Kelic, Bancu – Cicâldău, Mateiu, Qaka – Bărbuț, Fortes, Vătăjelu. Antrenor: Corneliu Papură

Returul va avea loc pe 1 august, la Craiova, de la ora 19:15. Dacă va trece de Honved, o va întâlni pe AEK Atena în al treilea tur preliminar.

fcro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Next Post

EUROPA LEAGUE | Viitorul marchează trei goluri lui Gent, dar pierde primul set în Belgia

joi iul. 25 , 2019
FC Viitorul a marcat trei goluri în meciul cu KAA Gent, din al doilea tur preliminar al Europa League, dar a primit șase goluri de la belgieni și păstrează șanse reduse pentru calificarea în turul următor. Golurile au fost marcate de Nana Asare (min. 4),  Dejaegere (min. 13), Yuya Kubo (min. 35, […]