1

Comitetul de Urgență al FRF, din 25 iulie 2019, a aprobat ca în sezonul 2019/2020 cluburile ACS Petrolul 52 Ploiești și Fotbal Club Rapid 1923 S.A să utilizeze următoarele denumiri:

• Aprobă ca ACS Petrolul 52 Ploiești să participe în competițiile fotbalistice aflate sub auspiciile FRF, în sezonul 2019-2020, sub denumirea mărcii Petrolul Ploiești.
  • Aprobă ca Fotbal Club Rapid 1923 S.A. să participe în competițiile fotbalistice aflate sub auspiciile FRF, în sezonul 2019-2020, sub denumirea mărcii Fotbal Club Rapid.

Sursa: FRF

fcro.ro

One thought on “OFICIAL | FRF a decis cu ce nume vor evolua Rapidul și Petrolul în noul sezon de Liga 2

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Next Post

EUROPA LEAGUE | FCSB, gol după gol în Armenia

joi iul. 25 , 2019
FCSB a reușit o victorie liniștitoare în Armenia, în meciul din turul 2 preliminar al Europa League. FCSB a câștigat cu 3-0 meciul cu FC Alashkert, toate cele trei goluri fiind marcate în repriza secundă. După o primă repriză fără gol, FCSB a reușit deschiderea scorului prin Florin Tănase, în […]