Vara perfectă! Rapid câștigă și la Slatina cu o săptămână înainte de startul campionatului

Rapid câștigă și la Slatina meciul amical cu echipa locală de liga a treia, în ultimul joc de pregătire de dinainte de startul campionatului. Este a opta victorie a echipei lui Pancu, în această vară.

Antonio Sefer a marcat o „dublă”, în minutele 11 și 13, după ce Capătă deschisese scorul pentru slătineni, în minutul 7. În minutul 85, Ștefan Pănoiu a marcat al treilea gol al giuleștenilor, cu un șut din afara careului.

Înainte de golul de 3-1 al Rapidului, Ceapă a ratat singur cu portarul, șutul acestuia trecând puțin peste transversală. Slătinenii au avut și un gol anulat, același Ceapă fiind surprins în ofsaid. Scor final: CSM Slatina – Rapid 1-3.

Rapid: Drăghia (62′ Ciuculescu) – Voicu (79′ Oanea), Manole (68′ Iacob), Mallo, Finica – Jorza, Lazăr (79′ Pănoiu) – Sefer – Dulca (46′ Vlada), Drăghiceanu (64′ Roskopf), Hlistei (72′ Goge). Antrenor: Daniel Pancu

Dum iul. 28 , 2019
Traseul favorizant oferit de LPF echipelor care reprezintă în România le-a convenit de minune celor de la Viitorul și Craiova. Ambele echipe au câștigat tot în primele 3 etape din Liga 1. Craiova a intrat prima în cursă, duminică, pe Oblemenco, prin victoria, 1-0 cu Chindia Târgoviște. Mihai Roman a […]