Dinamo, la un punct de FCSB după 4-2 cu Clinceni

De 4 etape a avut nevoie Dinamo ca să reușească primul gol, primul punct și prima victorie. Dinamo a învins-o cu 4-2 pe nou-promovata Academica Clinceni.

În continuare fără Neagoe, Dinamo a fost condusă de secundul Sebastian Moga, care a găsit cheia după o primă repriză fără goluri. Moga l-a introdus la pauză pe Daniel Popa, omul care a decis meciul. Daniel Popa a marcat 3 goluri și a devenit golgheterul campionatului, alături de Eric (Viitorul), care are 3 goluri în 3 etape.

Deși startul de campionat a fost foarte slab, Dinamo se poate lăuda că are la fel de multe goluri marcate (4) de FCSB, de care s-a apropiat la un singur punct. FCSB are un meci mai puțin, va juca luni cu Astra, la Giurgiu.

Dinamo – Clinceni 4-2 (2-2). Au marcat Daniel Popa (’52, ’82, ’90+3), Montini (’56) / Vojtus (’66), Robert Ion (’73). Arbitru: Adrian Cojocaru. Spectatori: 1515.

Dinamo: Straton – Moura, Bejan, Klimavicius, Sin – Răuță, Filip (’34 Sorescu) – Mihaiu, Bru (’74 R. Grigore), Moldoveanu (’46 D. Popa) – Montini. Antrenor: Sebastian Moga.

Clinceni: Vâlceanu – Matei, Chatziterzoglu, Patriche, Dobrescu – Pârvulescu (’46 Buziuc), Șut, Barbu (’86 Oulad Omar), Nsiah – Dumitru (’54 R. Ion)- Vojtus. Antrenor Ilie Poenaru.

fcro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Next Post

O iau de la zero. Zicu, egalul lui Pancu în casa Rapidului.

sâm aug. 3 , 2019
Rapidul lui Pancu nu a reușit să învingă pe Farul Constanța, în meciul vedetă al primei etape a Ligii 2. Giuleștenii nu au pierdut în amicalele din această vară și porneau mari favoriți, dar echipa lui Ianis Zicu a reușit să nu piardă meciul din Regie. Scor final 0-0 și […]