O iau de la zero. Zicu, egalul lui Pancu în casa Rapidului.

1

Rapidul lui Pancu nu a reușit să învingă pe Farul Constanța, în meciul vedetă al primei etape a Ligii 2. Giuleștenii nu au pierdut în amicalele din această vară și porneau mari favoriți, dar echipa lui Ianis Zicu a reușit să nu piardă meciul din Regie. Scor final 0-0 și cele două echipe au un drum lung spre Liga 1.

Farul Constanța a avut câteva ocazii foarte mari, dar Drăghia a reușit să evite înfrângerea Rapidului, la meciul revenirii în Liga 2. În minutul 83, Antonio Cruceru a primit cartonașul roșu și Farul a jucat ultimele minute în inferioritate numerică, dar a reușit să evite înfrângerea.

Rapid București: Virgil Drăghia – Ionuț Voicu (căpitan), Bogdan Manole, Facundo Mallo, Alin Demici – Antonio Sefer, Rareș Lazăr, Amir Jorza – Gabriel Dodoi, Marian Drăghiceanu, Cătălin Hlistei. Antrenor: Daniel Pancu

Farul Constanța: Vlad Muțiu (căpitan) – Alexandru Nicola, Viorel Lica, Ionel Ursu, Iulian Carabela – Daniel Toma, Madikaba Doumbia, Antonio Cruceru – Tshitungl Kanda, Ionuț Stoica, Iulian Stoica. Antrenor: Ianis Zicu

Peste 8000 de spectatori au fost prezenți pe stadionul Sportul Studențesc. Spectacolul galeriilor a fost mult peste cel din teren.

Printre spectatori s-au numărat și Mircea Lucescu, Ioan Andone, Nae Stanciu sau Dinu Gheorghe.

Meciul a început cu întârziere din cauza incidentelor de la începutul partidei dintre galeriile celor două rivale. Constănțenii, înfrățiti cu ultrașii din Peluza Sud Steaua, au dat tonul haosului, dar forțele de ordine au calmat rapid situația.

fcro.ro

One thought on “O iau de la zero. Zicu, egalul lui Pancu în casa Rapidului.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Next Post

UPDATE | Cine transmite meciurile echipelor românești din turul trei al cupelor europene

mie aug. 7 , 2019
În această săptămână CFR Cluj, FCSB și CSU Craiova vor disputa turul meciurilor din turul trei preliminar al cupelor europene. Iată programul complet și unde se văd la TV meciurile jucate de echipele noastre. Champions League, turul 3 preliminar, manșa 1 CFR Cluj – Celtic FC: miercuri 7 august, ora […]