FCSB – Voluntari 1-3 | „Am pierdut? Nicio supărare!”

FCSB a intrat într-o serie dureroasă cu 4 înfrângeri și un egal în ultimele 5 meciuri, dar asta nu pare să îi sperie pe cei care conduc echipa. Antrenorul FCSB a fost senin după înfrângerea, 1-3 cu Voluntari, de la Pitești:

Ne-am asumat înfrângerea. Este primul meci după care nu avem de ce să ne supărăm. Toate gândurile noastre sunt îndreptate către meciul din Europa League. Am sacrificat acest meci pentru Europa League. – Vergil Andronache, antrenor interimar FCSB

Pentru FCSB a marcat Florinel Coman (min 49). Golurile marcate de Voluntari: Țâră (min 1), Ricardinho (min 51) și Botezatu (autogol, min 68)

FCSB: Vlad – Belu, Marc, Botezatu, Panțîru – Perianu (min 46/Coman), Ov. Popescu – Moutinho(min 64/Tănase), L. Ardelean (min 40/Vână), S. Șerban – Gikiewicz

fcro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Next Post

Celtic - CFR Cluj 3-4 | Nebunie de meci și CFR e sigur în grupe

mar aug. 13 , 2019
CFR a reușit o nouă minune în Europa, o victorie fantastică, 4-3 cu Celtic, la Glasgow. Țucudean a dat golul victoriei în minutul 90+7. Deac a marcat primul și CFR a condus la pauză cu 1-0, dar Celtic a răsturnat în repriza a doua și a avut 2-1. Omrani a […]