Celtic – CFR Cluj 3-4 | Nebunie de meci și CFR e sigur în grupe

CFR a reușit o nouă minune în Europa, o victorie fantastică, 4-3 cu Celtic, la Glasgow. Țucudean a dat golul victoriei în minutul 90+7.

Deac a marcat primul și CFR a condus la pauză cu 1-0, dar Celtic a răsturnat în repriza a doua și a avut 2-1. Omrani a egalat din penalty în minutul 74, însă Celtic a trecut iar în avantaj peste doar un minut. Finalul a fost dramatic: Omrani și Țucudean au adus o victorie nebună: 4-3.

Celtic: Bain – Elhamed, Ajer, Simunovic – McGregor, Brown, Ntcham, Forrest –  Christie, Edouard, Johnston. Antrenor: Neil Lennon

CFR: Arlauskis – Susic, Vinicius, Burcă, Camora – Djokovic, Bordeianu, L. Aurelio – Deac, Rondon, Omrani. Antrenor: Dan Petrescu

CFR s-a calificat în play-off-ul Champions League, unde va juca împotriva Slaviei Praga, echipa lui Stanciu și Băluță. Dacă ratează calificarea, CFR se va califica automat în grupele Europa League.

fcro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Next Post

Români în Europa | Super Hagi - Supercupa Europei câștigată de Steaua

mie aug. 14 , 2019
Supercupa Europei și Cupa Intercontinentală erau celelalte două trofee la care tânjea generația de excepție  avută de Steaua în anii ’80 după finala Cupei Campionilor, câștigată în fața Barcelonei. Grație victoriei de la Sevilla din 1986, steliștii au intrat în luptă pentru cele două trofee internaționale. Steaua a pierdut primul […]